Ukážky pre školy a škôlky stare nepouzivat

Deti v prírodnom prostredí !

Obrovskou výhodou našeho sokoliarstva je, že sa všetko odohráva v prírodnom lesnom prostredí. A preto smerujeme škôlky a školy, aby nás navštívili v našom zariadení a užili si prírodu.

Sokoliarstvo cerveny rybnik

Prečo práve My !

Prevedieme Vás životom dravých vtákov spôsobom, aký ste ešte nezažili.

Čo môžete očakávať od našeho programu :

Program trvá cca 2 hodiny a po celý čas sa budeme pohybovať v prírode.

Povieme si niečo o histórii sokoliarstva, ukážeme si prakticky výbavu sokoliara a výbavu dravých vtákov. Dozviete sa aké druhy dravých vtákov u nás žijú. Názorne si ukážeme niektoré naše, ale aj cuzdokrajné dravce a samozrejme si ich pohladkáme. Keď že sa zaoberáme chovom, tak deti nakŕmia mláďatká, ak bude vaša návšteva v období mláďat.

Náučný chodník sa nachádza v lese, tak že treba prispôsobiť obuv a oblečenie. Deti budú hľadať otázky umiestnené na kmeňoch stromov a určovať správne odpovede formou A,B,C. Otázky sú tvorené z výkladu, ktorý im bol pred návštevou chodníka prezentovaný a tak si preveríme pozornosť detí. Samozrejme že využijeme prostredie lesa a predstavíme si druhy stromou a okolitú prírodu, určite nájdeme mravenisko atd….

Po návrate z náučného chodníka dostanú deti sokoliarske rukavice a prakticky si odlietajú niektoré druhy malých sov. Deti sa prestriedajú.

Na záver sa deti a ich doprovod odfotia  s dravcami podľa ich výberu. Samozrejme si spravíme aj spoločné foto.

Na úplný koniec si v rýchlosti zopakujeme čo ste sa nové dozvedeli a rozlúčime sa. Samozrejme budeme od Vás očakávať Vaše postrehy, aby sme vedeli v budúcnosti program pre Vaše deti ešte viac zatraktívniť.

Keď ste sa rozhodli pre Náš program !

Neváhajte nás kontaktovať !

Termíny na náš program objednávame na mesiace   Marec – Október /podľa počasia/

4,-€ / dieťa       Min 120,-€